تولید سالانه ۱۵ میلیون تن شمش فولاد مازاد نیاز داخل

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی: : با توجه به میزان تولید فولاد در کشور در این صنعت خودکفا هستیم، حتی ۱۵ میلیون تن نیز مازاد تولید می کنیم. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد ، علی نیکزاد ثمرین در جریان سفر به استان یزد از مجتمع فولاد اردکان و همچنین از طرح محور اردکان – چوپانان و طرح احداث شهرک جدید بازدید کرد.

وی در تشریح بازدید خود از مجتمع فولاد اردکان گفت: با توجه به مدیریت خوب این مجتمع، این کارخانه سالانه یک میلیون تن شمش تولید کرده که در نهایت تبدیل به فولاد و میلگرد می شود.
نایب رئیس مجلس ادامه داد: ما در کشور بالغ بر ۳۰ میلیون تن فولاد تولید می کنیم، بدین معنا که یک سی ام تولید فولاد کشور در این مجتمع صورت می گیرد، همچنین ۷ هزار نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند.
نیکزاد افزود: ما اگر بتوانیم خلق و تولید ثروت کنیم، بعد از تأمین نیاز های داخلی می توان به فکر صادرات باشیم که در نهایت به رشد، توسعه و آبادانی کشور کمک می کند، چون بالاترین دغدغه ای که وجود دارد اشتغال زایی برای ۴ میلیون بیکار در کشور است که باید با خلق و تولید ثروت در کشور این مهم به دست آید.
وی با اشاره به روی آوردن دشمن به جنگ اقتصادی تصریح کرد: مصرف کنندگان محصول را گران به دست نمی آوردند چرا که در این بین دلالانی وجود دارند که نه تنها خلق تولید و ثروت نداشته بلکه از دسترنج مدیریت و زحمت تولید کنندگان سود می برند که در این خصوص باید فکری کرد.
نیکزاد بر لزوم رفع موانع تأکید کرد و ادامه داد: با توجه به میزان تولید فولاد در کشور در این صنعت خودکفا هستیم، حتی ۱۵ میلیون تن نیز مازاد تولید می کنیم بنابراین باید این مورد میان دولت و بخش خصوصی منصفانه حل شود. باید برای مردم روشن شود که رانت ۷۰ هزار میلیارد تومانی به جیب کارخانه های تولیدکننده نرفته بلکه جای دیگر رفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *